sveitsjakysk
0

Esimene teekond sai läbitud tänu Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fondi ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile

Üks osa Õpiveebi loost on läbi. Nimelt projekt “Kogukonna õpiveebi piloot”, mida rahastas Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, on läbi.

Ühes oma eelnevas postituses kirjeldasin selle projekti sisu, kuid nüüd on aeg rääkida, et mis selle projekti lõpus siis saavutatud sai.

Ma arvan, et kõige tähtsam on see, et Õpiveeb töötab. Ta on ilus, funktsionaalne, arenev ja töötav. Selle tõestuseks võib pidada, et novembri lõpuks oli Õpiveebi registreerunud 1800 õpetajat ja 3000 õpilast. Me oleme meeskonnaga selle üle väga uhked!

Siin kohal on oluline tänada ka Silmaringi noori vabatahtlikke, kes tegid 30 õppetükki just Õpiveebi jaoks ning otsisid internetist 200 videot juurde. Seda selleks, et Õpiveeb ei tunduks tühi ning oleks algus loodud Materjalide pangaga, milles tänaseks on üle 3000 materjali. Suur tänu kõigile, kes on oma materjale Õpiveebi üleslaadinud! Meile on see märk usaldusest, mida väärtustame kõrgelt.

Kõiki numbreid, nagu 185 koolitatud õpetajat, ei maksa siia üles kirjutada. Kokkuvõtlikult võib öelda, et meie oleme tulemusega rahul. Ja loodame, et teie ka.

Mis nüüd edasi saab? Kevadel viisime läbi suure uuringu, et teada saada, milline üks hea õpiveeb koolirahva arvates olema peaks. Saime hulga ideid. Analüüsisime need läbi ja lõhki ning saime visiooni, milline Õpiveebi tulevikus olema peab. Näiteks, varsti saavad testid valmis! Aga küll me hoiame teid uuendustega kursis.

Suur tänu veelkord Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fondile ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile – saime tänu teie toetusele tuule tiibadesse.

sveitsjakysk